SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Cheese Cake Me Boronice
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6566
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perbersit:

-500 g biskota te thermuara
-250 g sheqer pluhur
-110 g gjalp i shkrire
-220 g krem djathi,djathi i bute(cheese cream)
-2 veze 250 g sheqer
boronica sipas deshires

Koha e Pergatitjes:
20 minutes
Temperatura e Furres:
175° c(celsius) ose - 350° f(fahrenheit)

Pergatitja:

Pergatisim koren e byrekut. Kombinoni biskotat e shkermoqura me gjalpin dhe sheqerin pluhur.Perziejini mire dhe me pas shtyjini ne tepsin e kekut. Pergatisim mbushjen e byrekut.Kombinoni kremin e djathit me sheqerin dhe se bashku miskojini me 2 veze te rrahura.Hidheni mbushjen ne tepsine qe e kemi mbuluar me koren qe kishim pergatitur me siper dhe lereni te ngrohte ne temperature 175 grade celsiurs per 20-25 minuta. Me pas nxirreni nga soba dhe shperndani bornicat rreth kores se pjekur te kekut. Mbulojeni dhe lerini ne frigorifer per nje nate.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »