SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Recete e shpejte dimri
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6568
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit për 4 porcione:

-4 gjokse pule
kripë e piper
-4 feta të holla proshutë krudo
-4 feta te holla djathi të shkrirë
-4 asparagë të zier
miell
gjalpë
-1 lugë vaj
-2 lugë lëng pule
-6 lugë liker marsala

Përgatitja:

Prisni gjokset e pulës, hapini dhe sheshojini me okllai. Hidhuni sipër kripë e piper dhe shtrijuni sipër një fetë proshutë dhe djathë të shkrirë, në fund asparagët. Rrotullojeni me kujdes, duke fiksuar çdo role me fije kuzhine dhe pastaj mbulojeni me miell. Skuqini me zjarr të lehtë roletë në një tigan me gjalpë për rreth 15 minuta, duke i kthyer herë pas here. Mbas skuqjes hiqni fijen dhe vendosni roletë në një pjatë për t’i mbajtur të ngrohta.

Për salcën: spërkatni tiganin me liker marsala, shtojini lëngun e pulës dhe 10 g gjalpë. Ziejini derisa të valojë dhe lëreni të ziejë kështu për 3-4 minuta, duke e përzier në mënyrë që përbërësit të marrin shijen e lëngut të pulës.
Hidheni salcën sipër roleve dhe shoqërojeni me një kontorno asparagësh.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »