SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Spumilje
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6575
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-3 të bardha vezësh
-180 gr sheqer

Pergatitja:

Rrihi dhe bëji si dëborë të bardhat e vezëve dhe kur e gjithë e rrahura të jetë e ngjeshur hidhi si shi sheqerin, duke e përzier me kujdes. Duke përdorur një lugë të vogël, vendose shkumën e vezëve mbi letër oleate (e padepërtueshme) duke formuar disa toptha. Vëre të piqet në furrë për rreth një orë në temperaturën 110 gradë, pastaj lëre përsëri brenda për 1 orë tjetër në furrën që tanimë e ke fikur.
Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »