SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mish derri me mjaltë dhe me pure patateje
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6584
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1 fileto mish derri
-3 kokrra patate të mëdha të bardha për pure
vaj ulliri
-50 gr mjaltë gështenjash
-70 gr sheqer kallami
-200 gr kripë e trashë
-10 gr kurkuma (një bimë indiane erëmirë, me gjethe të mëdha vezake dhe lule si veshulë që përdoret për gatim) dhe kripë.

Përgatitja:

Mbuloje fileton e derrit me kripën e trashë të përzier me sheqerin dhe prit rreth një orë (derisa mishi i derrit të nxjerrë lëngun ndërsa përzierja e kripës dhe e sheqerit të jetë bërë shumë e lëngët). Pastaj laje fileton, thaje dhe piqe në një tigan mbi flakë të fuqishme për 2-3 minuta në mënyrë që të bëhet e thekur nga jashtë dhe ngjyrë trëndafili nga brenda. Zieji patatet derisa të bëhen të buta, pastaj kaloi në shtrydhësen e patateve ose në sitë të imët dhe hidhi vaj dhe dy lugë ujë nga zierja e kripë. Me një tel rrahës përziej brumin derisa të bëhet pure dhe në këtë mënyrë, ajo të ruajë plotësisht edhe shijen e patates. Në një tigan të vogël nxeh mjaltin me një sasi të vogël uji, pastaj, kur e ke hequr nga flaka, shtoji kurkumën. Bëje rriska – rriska mishin e derrit dhe shërbeje me purenë dhe me salcën që është sajuar nga mjalti.
Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »