SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Taliatele me lajthi
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6586
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-2 thelbi hudhër
-1 gotë qumësht
-50 g tul buke
-300 g lajthi
-320 taliatele me vezë
piper, kripë
-60 g gjalpë

Pergatitja:

1.Qëroni hudhrat dhe ndajini në mes. Ziejini me avull për 7-8 min në mënyrë që hudhra të bëhet më e tretshme. Thërrmoni tulin e bukës në një tas dhe mbulojeni me qumësht.
2.Qëroni lajthitë, prini 4-5 prej tyre me fletë të holla si petale dhe grini pjesën tjetër në mikser me ngadalë për të mos bllokuar thikat e mikserit. Bashkoni pjesën e grirë të lajthive me bukën me qumësht, shtojini hudhrën dhe grijini të gjitha derisa të bëhet krem homogjen.
3.Kriposeni dhe lëreni të pushojë pak. Ndërkohë zijini taliatelet në një tenxhere me ujë të valuar. Kullojini, hidhini sipër gjalpin dhe kremin e lajthive, shtoni pak piper dhe përziejini me kujdes. Hidhini sipër petalet e lajthive dhe shërbejeni menjëherë.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »