SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Plënc me shafran
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6587
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

plënc viçi 500 g
qepë të verdha 2 kokrra
shafran pluhur
1 portokall
1 limon
lëng mishi
nenexhik
gjalpë
piper, kripë

Vështirësia: e mesme
Porcione: 4
Kategoria: mish

Përgatitja:

Qëroni qepët dhe pritini me feta të holla, kaurdisini pak më gjalpë në një tenxhere.
Shpëlani mirë plëncin dhe priteni me rripa të hollë. Bashkojeni plëncin me qepët me gjalpë dhe lageni me lëngun e një portokalli lëkurën e portokallit ruajeni); përziejeni, mbylleni me kapak dhe lëreni të ziejë duke shtuat pak nga pak lëngun e mishit të ngrohtë. Marinoni me kripë dhe piper.
Shtoni shafranin dhe përzini akoma.
Kur plënci të jetë zier mirë, aromatizojeni me lëkurën e portokalli e të limonit të prera me fije. Shuani zjarrin, aromatizoni me nenexhik të freskët dhe shërbejeni.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »