SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Eskallop i Furrës
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6588
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-Vaj 2 filxhanë kafeje
-Qepë 2 ½ kokrra mesatare
-Miell 3 lugë gjelle
-Salce 1 lugë gjelle
-Verë 2 filxhanë kafeje
-Kripë e piper
-1 gjethe dafine
-Domate 4 kokrra
-Majdanoz 1 tufë

Pergatitja;

Kjo mënyrë gatimi përdoret kur mishi është pak i madh. Priten dy copa racion (nga pjesa e hollë e shtyllës kurrizore, pjesa e sipërme ose e brendshme), rrihen me rrahësen, u jepet forma e rrumbullakët dhe u hidhet kripë e piper. Lyhen me miell, skuqet lehtë, rreshtohen në tavë dhe përgatitet salca. Në yndyrën e mbetur skuqet qepa dhe domatet e grira hollë, shtohen hudhra, fare pak miell, verë, ujë dhe vihet në tavë. Sipër vihen feta domate dhe majdanoz i prerë hollë. Piqet në furrë mesatare 15-20 minuta. Shërbehet me pure patate, etj.

Ju befete mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »