SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kanelone me spinaq dhe djathë Maskarpone
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6591
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit

-500 gr kanelone
-250 gr djathë maskarpone
-200 gr gjizë pa kripë
-50 gr djathë kaçkavall i grirë
-350 gr spinaq
-250 gr gjalpë
Kripe e piper
Salcë beshamel

Pergatitja

Pastroni spinaqin, duke mbajtur vetëm gjethet dhe përvëlojeni në ujë të valuar me kripë. Në vazhdim kullojeni, priteni hollë dhe përziejeni me gjizën, djathin maskarpone si dhe me pak kripë e piper. Përziejeni mirë me pirun. Në një tenxhere shkrini gjalpin dhe më pas shtoni miellin. Shtoni pak e nga pak qumështin, duke e përzier vazhdimisht. Ziejeni masën për pak minuta dhe në vazhdim shtoni kremin e qumështit. Përziejeni beshamelin derisa të fillojë të marrë valë, hidhni gjysmën e sasisë së djathit kaçkavall, arrën moskat, pak kripë e piper dhe hiqeni nga zjarri. Zieni kanelonet për 3 minuta në ujë me kripë dhe kullojini. Mbushini një e nga një me masën e spinaqit. Lyeni me gjalpë një tepsi pirekse dhe renditini në të kanelonet. Mbulojini sipër me salcën beshamel, hidhini djathin e mbetur kaçkavall dhe 20 gr gjalpë të prerë ne copa të vogla. Piqeni në furrë të nxehtë në 180° Celsius për rreth 30 minuta.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »