SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kurse për Bursa Nderkombëtare :IELTS
Kategoria :
Postuar :
9 Shkurt '15
ID e produktit :
67361
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Çka është IELTS?

IELTS (The International English Language Testing System) vlerëson aftësitë e gjuhës angleze e njerëzve që duan të studiojnë ose punojnë ku anglishtja përdoret si gjuhë e komunikimit. IELTS teston katër aftësitë gjuhësore - dëgjim, lexim, shkrim dhe komunikim.

Sa verzione ka testi?

Kandidatet e IELTS mund të zgjedhin në mes të dy versioneve te testit - Trajnimit Akademik ose të Përgjithshëm - në varësi të qëllimeve të tyre akademike apo profesionale, apo kërkesave për viza.

IELTS akademik (Academic) mat aftësi të gjuhës angleze të nevojshme për një mjedis akademik, të arsimit të lartë në një institucion anglisht-folës.

IELTS i përgjithshëm (General) mat aftësi të gjuhës angleze në një kontekst praktik të përditshëm. Ket version te testit kandidatet e marrin kur bejne kërkesë për vizë dhe planifikojnë të emigrojnë në vendet e anglisht-folëse, duke përfshirë Australinë, Britaninë e Madhe, Kanadane dhe Zelandën e Re.

Si vlerësohet IELTS?

Ju do të jepet një rezultat nga 1-9 (“band” scale) për secilën pjesë të testit - të dëgjuarit, lexim, shkrim dhe komunikim. Mesatarja prodhon rezultatin tuaj të përgjithshëm. Secili institucion, megjithatë, ka kriterin e vet, dhe rezultatin që duhet të keni që të pranoheni, apo edhe të merrni bursë.

Kush e kërkon IELTS?

IELTS është njohur nga mbi 9,000 organizata në mbarë botën, duke përfshirë institucionet arsimore, punëdhënësit, qeveritë, autoritetet e emigracionit dhe organet profesionale.

Qendra ben përgatitjen e këtij testi.
Për me shumë vizitoni linkun me poshtë:
www.smartcenter-pr.com/kurse-p-r-gjuh-angleze 
Informata rreth publikuesit
Smart Center
Prishtinë
044/049113 681
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »