SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
KUJDESI MJEKËSOR NË SHTËPINË TUAJ
Kategoria :
Postuar :
20 Mars '15
ID e produktit :
729
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kujdesi Mjekësor

Personeli ynë profesional ofron shërbime mjekësore dhe infermierore që bëhen sipas udhëzimeve të mjekut në shtëpinë Tuaj.

- Vizita e mjekut familjar;
- Kujdesi për plagë dhe lidhja e tyre me fashë;
- Dhëniet e injeksioneve, infuzioneve, dhe insulinës;
- Largimi i penjëve
- Inhalimi
- Vendosja dhe ndërrimi i kateterit urinar;
- Marrja e gjakut dhe urinës për analiza;
- Interpretimi i analizave;
- Klizma pastruese;
- Glikemia;
- Aspirimi i sekreteve nga goja dhe faringu;
- EKG dhe interpretimi i EKG-së;
- Pastrimi i stomave gastrike, trakeostomës, dhe shputës diabetike;
- Trajtimi i dekubitit;
- Matja e përqëndrimit të oksigjenit në gjak.
Informata rreth publikuesit
PARAMED
Prishtinë
049738738
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Ky profil është i verifikuar
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »