SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mana e kuqe tibetiane GOJI (Lycium barbarum)
Çmimi :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
14 Mars '15
ID e produktit :
74240
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Mana e kuqe tibetiane GOJI është fruti më i shëndetshëm në Tokë. Ёshtë përdorur që prej 3000 vjetësh në Malet e Himalajeve, Tibet, ku është konsideruar si “thesar kombëtar” dhe cilësohet si “çelësi i rinisë së përjetshme”. Përmirësimet e para vërehen që në 2 javët e para të përdorimit.

Rrit jetëgjatësinë dhe mirëqënien e përgjithshme të organizmit
Pengon zhvillimin e kancerit, dobëson qelizat tumoriale
Redukton efektet negative të chemiotrapisë
Mbron shëndetin e syve
Përmirëson përqëndrimin, largon marramendjen
Trajton problemet me veshkat dhe mëlçinë
Lehtëson dhimbjet e artritit
Rrit nivelin e energjisë në organizëm
Lehtëson tretjen, përshpejton metabolizmin
Mbron ndaj rrezatimit UV
Përmban vitaminë C (7 herë më shumë se portokallet), Vitaminë A, B1, B2, B6, E, calcium, zink, bakër, selen, hekur (15 herë më shumë se spinaqi)
Anti-inflamator, anti-bakterial, anti-fungal
E pasur me fibra dhe antioksidantë, pa yndyrna, pak kalori

Përdorimi:
Mana e kuqe tibetiane Goji janë zakonisht në dispozicion në formë të thatë, mund të konsumohen ashtu siç janë, apo të shtohen në muesli ose tërshërë.
Gjithashtu mund të qendrojnë për disa orë në ujë, pastaj ekstrakti të pihet. Shpesh bëhen çaj ose shtohen si përbërës në supa apo smoothie. Doza ditore 2-3 gr në ditë.
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »