SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shafran i klasit te pare - Bio
Çmimi :
€9.00
Kategoria :
Postuar :
14 Janar '15
ID e produktit :
754
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Duke u bazuar ne vlerat ushqyese dhe sheruese, shafrani ka nje ndikim te gjere ne perdorim ndaj semundjeve te ndryshme.

- Shafrani vepron kunder qelizave kancerogjene duke luftuar tumoret e ndryshme.

- Ndikimi i shafranit ne sistemin nervor qendror (SNQ) ka rendesi te vecante, per arsye se ndikon ne parandalimin e dridhjeve trupore te njohura si semundja e Parkinsonit, dhe ndikim te madh ne problemet e te humburit te memories, e njohur si semundja e Alzajmerit.

- Perberesit e shafranit ndikojne ne fortesine e dhembeve dhe shendetin e mukozes se gojes.

- Shafrani luan rol te rendesishem ne kontrollimin e qelizave te kuqe te gjakut, pezmatimet e lekures, astmes, kollitjes, etj.

- Per shkak te permbajtjes se kompleksit te vitamines B, gjegjesisht vitamines B6, ajo perdoret per pagjumesi dhe si qetesues.

P.S. Perdorimi i shafranit ne doza te larta eshte i demshem dhe i rrezikshem per shendetin e njeriut.
Grate shtatzana duhet te evitojne perdorimin e shafranit.
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »