SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
British Council në Kosovë fton të rinjtë që të aplikojnë në garën Anglishtja për punësim
Kategoria :
Postuar :
21 Mars '15
ID e produktit :
75684
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
British Council në Kosovë fton të gjithë studentët, të diplomuarit dhe profesionistët e rinj të marrin pjesë

në garën E4E (English 4 Employability, ne shqip: Anglishtja për punësim), si propozim i “Inciativës për të

Ardhmen” (Into the Future Initiative). Kjo garë është hapur në 14 vende të botës prejt të cilave to të

ketë nga një fitues. . Vendet pjesëmarrëse janë: Rusia, Armenia, Azerbejxhani, Gjeorgjia, Uzbekistani,

Ukraina, Izraeli, Turqia, Shqipëria, Bosnja, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia.

Jepni një përgjegje të këndshme, tërheqëse apo inovative pyetjes “Pse është e nevojshme gjuha angleze

për punësimin tuaj?” si koment në faqen e Facebook-ut: Learn English –British Council

(www.facebook.com/LearnEnglish.BritishCouncil) 

Fituesit të garës do t’i mundësohet të vijoj kurs të gjuhës angleze për dy javë në akademin e gjuhës

Nottingham në Britanin e Madhe. Çmimi i garës mbulon dhe shpenzimet vijuese:

- Udhëtimi në Britani të Madhe

- Akomodimi

- Kursi i gjuhës

- Shpenzimet e vizës

- Udhëtimi mbrenda shtetit për të arritur në aeroport

- Udhëtimet mbrenda Britanisë së Madhe për të arritur nga dhe tek aeroporti.

shpenzimet që nuk mbulohen janë:

- Ushqimi gjatë qëndrimit në Britanin e Madhe.

- Shpenzimet e udhëtimit për të marrë vizën (nëse merr vizën në ndonjë qytet tjetër)

- Udhëtimi mbrenda Britanisë së Madhe (nga vendqëndrimi për në objektin ku ndjeket mësimi).

Afati i fundit për të aplikuar është: 31 Mars, 2015.

Për më shumë informata rreth E4E vizitoni:

British Council Kosovo: kosovo.britishcouncil.org/en 

www.facebook.com/BritishCouncilKosovo 

SEE Into the Future Initiative: www.britishcouncil.kz/see-into-the-future 

Learn English: learnenglish.britishcouncil.org/en/ 

UK ELT: www.elt-online.co.uk/ 
Informata rreth publikuesit
RM Communications
Prishtinë
+38138712712
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »