SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Trajnimi "Nëpunës i Shërbimeve Bankare"
Kategoria :
Postuar :
26 Mars '15
ID e produktit :
76302
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Ftesë për Trajnim

Nëse synimi dhe ëndrra e Juaj është të punoni në sektorin bankarë, atëherë D&D Business Support Center në partneritet me Institutin për Banka &Financa të Akredituar për dhënien e kualifikimit për Profilin“Nëpunës i Shërbimeve Bankare”, ju mundësojnë ta realizoni këtë qëllim përmes ngritjes së aftësive dhe shkathtësive Tuaja përmes programit të trajnimit i cili zgjat dy muaj dhe që përfshin Modulet e trajnimeve si në vijim:1. Bankingu (8 orë)

Të arriturat e modulit / Rezultatet mësimore

Ky modul ka për qëllim t’i pajis kandidatët me shkathtësi mbi: operacionet bankare dhe funksionet e bankës, bankën dhe raporte financiare të bankës, kthimet dhe rreziqet bankare, parandalimin dhe evitimin e keq përdorimeve financiare, shpëlarjen e parave dhe mashtrimet për palët që përdorin identitet të rrejshëm, të kuptoj të drejtat e punonjësve lidhur me vendin e punës që buron nga Ligji mbi punën dhe te drejtat në mbrojtjen e shëndetit dhe sigurisë në vendin e punës, dhe të analizoj ecurinë e bankës dhe veprimtarinë ndërkombëtare të bankës.2. Produktet Bankare (13 orë)

Të arriturat e modulit / Rezultatet mësimore

Ky modul ka për qëllim t’i pajis kandidatët me shkathtësi mbi: menaxhimin e keshit dhe rolin e llogarive dhe të depozitave, hapjen dhe administrimin e llogarive, konvertimin e valutave, promovimin e produkteve, kalkulimin e këmbimeve valutore, për llogaritjen e interesit në kredi dhe depozita, për llogaritjen e kësteve të kredisë, kontrollin e pagesave të rregullta, funksionimin e shërbimit të pagesave, kartelave kreditore dhe shërbimeve elektronike, rolin dhe funksionin e financave tregtare (letër-kreditë, garancionet etj.)3. Menaxhimi i mjeteve dhe detyrimeve në bankë (8 orë)

Të arriturat e modulit / Rezultatet mësimore

Ky modul ka për qëllim t’i pajis kandidatët me shkathtësi mbi: menaxhimin e mjeteve dhe detyrimeve te bankës, mbi aftësi në-paguese të bankës (solvenca, boniteti), likuiditeti dhe rentabiliteti, mbi procedimin dhe analizimin e transferëve të parasë (transferet brenda bankës, transferet vendore dhe ato ndërkombëtare), mbi menaxhimin e likuiditetit, rrezikut valutor, rrezikun e normës së interesit, adekuatshmërine e kapitalit të bankës, dhe mjetet e rrezikuara.


4. Kreditë (11 orë)

Të arriturat e modulit / Rezultatet mësimore

Ky modul ka për qëllim t’i pajis kandidatët me shkathtësi mbi: shqyrtimin e rrezikut kreditor (identifikimi, toleranca dhe ekspozimet kreditore), procedimin dhe analizimin e kredive (aplikim dhe analiza të kredisë, dokumentacioni kreditor, monitorimi i kredisë, kontakti me klientë), analizimin e kontrolleve operacionale dhe strukturimin e kredisë, mbi kontrollet menaxheriale të rrezikut kreditor, mbi sistemin e klasifikimit të kredive.PLUS praktikë në NLB Prishtina. Çmimi 198€ për student, 250€ për jo-studentët. Mundësi pagese në 3 këste.

Të interesuarit mund ti dërgojnë aplikacionet (që mund ta gjeni të bashkangjitur në attachment) në Email-adresën e mëposhtme:


E-mail: trajnime@dd-bsc.comDhe për qdo informatë shtesë mund të na kontaktoni në numrin e mëposhtëmTel: 044 693 564Afati i Aplikimit deri më 25 Mars 2015. Trajnimet për Kualifikim fillojnë më 31 Mars 2015.
Informata rreth publikuesit
Albulena
044693564
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »