SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Qendra per Fizioterapi dhe Rehabilitim ‘SERENA’
Kategoria :
Postuar :
29 Qershor '15
ID e produktit :
84229
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Qendra per Fizioterapi dhe Rehabilitim ‘SERENA’ ofron keto sherbime Fiziorehabilituese:
- Trajtimi I gjendjeve Ortopedike si: Deformimet komplekse te shtylles kurrizore ne forme te skoliozave,kifozave,lordozave.Deformitetet e ekstremiteteve si pasoje e keqqendrimit ose imbalancit muskular.Trajtimi I gjendjeve ortopedike ne moshen pediatrike si Torticollis muskular kongjenital apo qafa e shtrember te te porsalindurit, Pareza obstetrike e pleksusit brakial, gjendjet neurocentrale ne moshen pediatrike qe manifestohen me spazem muskular dhe invaliditet te femiut si psh Paraliza cerebrale infantile.
- Trajtimi I gjendjeve post traumatike: frakturat e ekstremiteteve te siperme dhe te poshtme me lokalizim te ndryshem.Trajtimi I lendimeve te shtylles kurrizore.Trajtimi I lendimeve te indeve te buta si ndrydhjet,terheqjet dhe shkeputjet e tendinave,ligamenteve,kapsulles artikulare dhe muskujve.
- Trajtimi I lendimeve sportive: perdredhjet e shputes,gjurit,krahut e te ngjashme.Trajtimi I sindromeve te tejperdorimit si:Tendinopathia e Achilit,tendinopathia e manshetes rotatore te krahut,gjendjet si Berryli I teniserit,berryli I golferit, inflamimi I tendineve te gishtit te madh te dores(De Quervains Syndrome),Shin splints tek vrapuesit, Gjuri I vrapuesit etj.
Lezionet specifike ne sporte te ndryshme: ACL ruptura e gjurit,Trauma Meniskale etj.
-Gjendjet postkirurgjike:
1. Neurokirurgji:Dekompresioni radikular(Foraminotomia,Foraminectomia,Fuzioni Spinal).
2. Ortopedi:Korrekcioni I deformiteteve te caktuara ortopedike, Intervenimet ne indet e buta ne raste te lendimit te shoqeruara me shkeputje te tendineve,ligamenteve, muskujve, nervave periferik,rehabilitimi pas zevendesimit te plote te nyjes se kerdhokulles dhe te nyjes se gjurit.
3. Traumatologji:gjendjet pas reponimit te hapur te frakturave me lokalizim te ndryshem ne ekstremitete dhe shtylle kurrizore.
4. Gjinekologji:trajtimi I grave pas intervenimit me prerje Cezariane per rehabilitim te muskulatures se dyshemese se pelvikut dhe muskujve te murit abdominal.
-Trajtimi I gjendjeve Reumatologjike:tretmani I Artritit Reumatoid dhe semundjeve te ngjashme inflamatore seropozitive. Trajtimi I Spondilitit ankilozant dhe semundjeve te ngjashme seronegative.
Trajtimi I semundjeve degjenerative reumatike ne artikulacione periferike si :Artroza e gjurit,e kerdhokulles e te ngjashme.Trajtimi I semundjeve reumatike degjenerative te shtylles kurrizore si: spondiloza cervikale dhe lumbale me manifestim sekondar te sindromit te dhembjes regjionale dhe propaguese ne qafe dhe ne shtyllen e poshtme(Syndroma cervicobrachiale dhe Sydroma lumbale et Lumboishchialgia).
-Trajtimi I gjendjeve Neurologjike:statusi pas ICV me manifestim te Hemiplegjise apo Hemiparezes,Trajtimi I neuropative periferike me etiologji te ndryshme.Trajtimi I parezes periferike te nervit Facial etj.
Stafi me eksperience ne fushen e Fizioterapise prane qendres SERENA kryen vleresimin fizioterapeutik dhe diagnostifikimin e disfunkcionit ne menyren me bashkekohore,ku krahas kesaj perpilojme planin individual rehabilitues per secilin pacient ne menyre individuale.Stafi eshte I trajnuar te aplikoj te gjitha metodat bashkekohore te trajtimit fizikal si:metodat pasive ne forme te modaliteteve te elektro e termo procedurave,aplikimin e manuel terapise per indet e buta dhe artikulacione,aplikimin e ushtrimeve terapeutike komplekse bazuar ne stadin e sherimit te indeve apo patologjise perkatese.

Per me shume vizitoni linkun me poshte :
www.peshkuiarte.com/businesses?cid=1183193 
Informata rreth publikuesit
Serena Massage Center
Prishtinë
045326060
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Ky profil është i verifikuar
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »