SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsire me 6 pudinga
Kategoria :
Postuar :
18 Janar '13
ID e produktit :
848
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërja
6 pudinga vanilje
1 l qumësht + 2 gota çaji për kremin
300 gr keksa të bluar
300 gr kokos
300 arra të bluara
2 shllaga /krem të bardhë
6 lugë sheqer (lugë që perdoren për embelsira)

Përgaditja
Së pari përgaditeni pudingun sipas formës së zakonshme të përgaditjes. Të 6 pudingat përgaditen me një litër qumësht.
Pasi ta keni hequr nga zjarri masën me pudinge, e ndani në tre pjesë të barabarta. Përpunoni menjëhere sa është e ngrohur.
Pastaj njërës masë të pudingut ia shtoni keksat e bluar, masës tjetër kokosin, dhe masës së tretë arrat e bluara.
Renditeni në formë që pjesa e parë është ajo e keksave, pastaj ajo e kokosit, pastaj shtresa me arra.
Pasi të jetë ftohur, e zbukuroni me 2 shllaga të bardhë.
Ndonjerë unë vendose grimca çokollade mbi shllag.

Eshtë tortë shumë e shijshme dhe e lehtë për përgaditje.Eshtë e papjekur dhe nuk përmban yndyrë dhe vetëm pak sheqer sa për pudingat.
Ju mund edhe ta porosisni.

Ju bëftë mirë.
Informata rreth publikuesit
Latife
Ferizaj
044-194005
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »