SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
SALLATË SHOPE
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87621
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
SALLATË SHOPEPërbërsit:• 2 domate,• 2 tranguj,• 1 spec jeshil,• 100gr djath i fortë• 2 lugë gjelle vaj bimor,• 1 lugë gjelle uthull e bardhë,• Krip sipas shijës,• Sipas dëshirës, spec djegës ose ullij.Përgaditja:Coptojmë në formë katrore, specin e jeshil, domatet dhe trangujt. Shtojmë vajin, kripën dhe uthullën, dhe e lëm që të pushoj për 2-3 min, mandej e përziejm mirë. Servohet në enë të veçant për sallata, dhe sipër i shtohet djath i forte e i renduar ( imtësuar ).Gjithsesi sallatat e tilla duhet të ftohen mire së paku 15 min para shërbimit.Për 1000 Receta,DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »