SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"ËMBËLSIRË ME VISHNJE"
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87624
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"ËMBËLSIRË ME VISHNJE"

Përbërsit për pjesën e parë:
- 4 ve,
- 6 lugë gjelle sheqer,
- 4 lugë gjelle qumësht,
- 4 lugë gjelle vaj bimor,
- 1 pluhur paste ( pecivë ),
- 1 sheqer vanilje.
- 10 lugë gjelle miell
- 200 ml qumësht i ftoht + 2 lugë gjelle sheqer.

Përbërsit për pjesen e dytë:

- 1 litër qumësht,
- 8 lugë niseshte,
- 5 lugë sheqer,
- 1 sheqer vanilje,
- 200 ml qumësht.

Përbërsit për pjesën e tretë:

- 1 litër lëng vishnje,
- 2 qese xhelatinë,
- 2 pudinka të mjedrës ( malinës ),
- 4 lugë gjelle nisheshte,
- 4 lugë gjelle sheqer,
- 1 sheqer vanilje,
- 200 gr vishnje,
- 200 ml ujë i ngrohët.

Përgaditja:
Pjesa e parë (pandishpanja), përgaditet kështu:

Tunden vezët me sheqerin dhe sheqer vaniljen derisa të shkumojnë mirë, pastaj i shtohen 4 lugë qumësht dhe 4 lugë vaj, për të vazhduar tutje që të tunden. Në fund shtohet mielli dhe pluhuri i pastave (pevica). Pandishpanja pjeket në temp. 150 *C, për 15 min. Pasi të jetë pjekur, e shpojm sipër me maje të thikës ose me rrëmojsë, dhe i hedhim 200 ml qumësht të ftoht dhe të përzier me 2 lugë gjelle sheqer ( dmth sherbet me qumësht ), dhe lihet që të ftohet mirë pandishpanja.

Përgaditja e pjesës së dytë ( pjesa e bardhë ):

E vëm që të vloj 1 litër qumësht me 1 sheqer vanilje, dhe në anën tjetër tresim 8 lugë gjelle me nisheshte dhe 5 lugë sheqer ne 200 ml qumësht. Pasi qumshti që e vëm të vëloj, vëlon mirë, atëher e hedhim niseshten e zbutur ne qumësht, dhe e përziejm për 10 min derisa të trashet mirë. Pasi të jetë trashur mirë mbi zjarrë, atëher e lëm të ftohët së paku 10 min dhe e heshim sipër pandishpanjës së ftohur. E lëm që të ftohet për 30 min.

Përgaditja e pjesës së tretë ( pjesa e kuqe ):

1 litër lëng vishnje me një sheqer vanilje dhe 2 pako me xhelatinë, vihet që të vlojë në ndërkohë tresim 2 qese me pudinka të mjedrës, me 4 lugë gjelle niseshte dhe 4 lugë gjelle sheqer në 200 ml ujë të ngrohët. Pasi lëngu të jetë vluar mirë, në te shtojmë pudinkat e tretur, dhe vazhdojmë ta përziejm deri sa të trashet mirë. Në fund shtojmë 200 gr vishnje pa bërthamë, dhe e lëm që të ftohet kremi I fituar për 10 min. Kjo masë shtohet mbi pjesën e bardhë, rrafshohet mirë dhe e tërë ëmbëlsira, lihet që të ftohet në frigorifer. Shërbehet së paku 3 orë më vonë.

Për 1000 Receta,
DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »