SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"BOMBICA ME KIKIRIK"
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87626
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"BOMBICA ME KIKIRIK"

Përbërsit:

• 100 ml ujë,
• 300 gr sheqer,
• 125 gr margarinë,
• 200 gr keksa të bluar
• 200 gr kikirika të coptuar,
• 200 gr kikirika të bluar,
• 100 gr qokolatë gatimi.

Përgaditja:

Në zjarr vëm që të shkrihet sheqeri në ujë. Kur sheqeri të jëtë shkrier, shtojmë margarinën dhe e përziejm mirë. Më pas shtojm edhe keksat me kikirikat e bluar, i përziejm dhe e lëm anash që të ftohët kjo masë për 20-30 min, mandej fillojm që ti bëjm format (rrumbullakët, ose kubike ). Qokolatën e shkriejm me dy lugë vaj, dhe në të fusim topthat, mandej shpejt i rrotullojm në kikirika të coptuara. Kur të jenë gati, i fusim në frigorifer dhe shërbehën pasi të jenë ftohur mirë.

Për 1000 Receta,
DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »