SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Zemra dhe gurabi me mjaltë (“Medvenjak”)
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87628
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Zemra dhe gurabi me mjaltë (“Medvenjak”)
Përbërsit :

- 3 ve,
- 3, lugë gjelle mjaltë,
- 150 gr sheqer,
- 1 qese cimet,
- 1 pluhur pastash,
- 1 sheqer vanilje,
- 600-800 gr miell.

Përgaditja:

Në një enë plastike dhe të thellë, vëm vezët, mjaltin, sheqerin, cimetin, dhe sheqer vaniljen. I përziejm mire këta përbërës fillimisht, dhe shtojmë miellin me pluhurin e pastes.
Pasi të kemi formuar një brum të butë, fillojmë dhe i bëjm format, e gurabijave ( në gjuhë të kroate quhen MEDVENJAK ), në të rrumbullakët ose edhe në formë të zemrave, dhe i vendosim në tavë të lyer me gjalpë/margarinë. I pjekim në temperature të lartë në fillim, dhe pas 10 min e zbresim temperaturën gradualisht.
Pasi të jenë ftohur, mund ti zhysim në qokolatë të shkrirë, t’ju hedhim vetëm sheqer pluhur, ose të përgadisim një glazurë të bardhë, me një të bardhë të vezës dhe me sheqer pluhur.

Për 1000 Receta,

DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »