SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"SUPË DIETALE"
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87629
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"SUPË DIETALE"

Përbërsit:

- 3 patate mesatare,
- ½ karrotë,
- ½ qepë e kuqe,
- ½ qepë e bardhë,
- 2 thelpinjë hudhre,
- 1 lugë gjelle melmesa të përziera ( vegeta ),
- 1.5 l ujë I valë.

Përgaditja:

Në një tenxhere i vëm 3 patate të qeruara, dhe gjysem karrote që të zihen. Pasi të jenë zier, e largojm ujin e tepërt, dhe patatet me karroten i shtypim mirë ( si për pure ). Në këtë masë, shtojm qepët, hudhrat dhe mëlmesat e përziera. E përziejm masën, shtojmë 1.5 l ujë të valë dhe e vëm të zihet supa edhe për 40 min, të tjera. Sipas dëshires mund ti shtoni edhe spec të kuq djegës, sepse kësisoj ndihmon në shpejtimin e metabolizmit dhe humbjen e peshës.

Për 1000 Receta,

DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »