SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"Petulla të shpejta me lugë".
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87631
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"Petulla të shpejta me lugë".

Përbërsit:

Për majën nevoiten,

- 100ml qumsht i ngroht,
- 1/2 lugë gjelle majë buke ( kvasat ),
- 1 lugë çaji sheqer,

Për brumin nevoiten,

- 0.5 l qumsht i ngrohët,
- 0.5 l ujë i ngrohët,
- 1 luge gjelle krip,
- 1 sheqer vanilje,
- Miell deri sa te krijohet një brum i zakonshëm i petullave, afërsisht 1.2-1.5 kg,
- 1 l vaj luledielli për fërgim.

Përgaditja:

Fillimisht dhe si gjithmonë, përgatitet maja e bukës. Në një filxhan të çajit, shtojm 100 ml qumsht të ngrohët, 1/2 lugë gjelle me kvasat kokërr ose 20 gr kvasat i lagët, dhe 1 lugë çaji sheqer. I përziejm mirë dhe i lëm përbërsit të 2-3fishihen.
Pasi maja të jetë 2-3fishuar, i nga shtojm 0.5 l qumsht dhe ujë të ngrohët, 1 lugë gjelle krip, sheqer vaniljen dhe i përziejm para se ti shtojm miellin, të cilin e vëm ngapak ngapak, me qëllim që mos të na krijohen kokrriza brumi.

Fërgimi :

Vajin e vëm në tenxhere ose në tigan tê thellë fërgimi dhe e nxejm derisa te vloj/timoj.
Pasi vaji të jetë gati, e marrim një lugë sheqeri ( dmth lugë të mesme ), e mbushim me brumin e petullave dhe e vëm në vaj. Kështu veprojm me shpejtësi, derisa na mbushet tigani me petulla. Dhe pasi të jenë fërguar, i largojm nga vaji dhe i lëm të kullohen në pecetë letre, me qëllim që t'ju largohet sasia e tepërt e vajit.

- Këto petulla, mund të shërbehen me sheqer pluhur ose të futen në sherbet me lemon. Sipas dëshirës mund të shoqërohen edhe me konzervime turshish ose ajvar e xhemra të ndryshem.

Për 1000 Receta,

DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »