SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"Kroasant"
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87632
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"Kroasant"

Përbërsit:

- 1 gotë ( 2 dcl ), qumësht i ngroht,
- 1 gotë ( 2 dcl ), ujë i ngroht,
- 50 ml vaj luledielli,
- 1/2 lugë ( gjelle ), krip,
- 1/2 lugë ( gjelle ), sheqer,
- 1 lugë ( gjelle ), majë buke ( kvasac kokërr ).
- 1 sheqer vanilje,
- 1 kg miell.
- 250 gr margarinë ( margarinë ose gjalpë extra për pjekurina, jo margarinë që përdoret për gjellëra )
- 1 vezë dhe susam...

Përgaditja:

Së pari përgaditet maja e bukës, me 100 ml qumësht të ngroht, me sheqerin dhe majën ose kvasatin. Përzihen pak dhe lihet që të dyfishohet maja. Pasi të jetë dy-tre fishuar maja, e vëm në një enë plastike, dhe i shtojm pjesen tjeter të mbetur të qumshtit, ujin e ngroht, vajin, sheqer vaniljen, dhe kripen. Përzihen pak këto përbërës, dhe i shtohet mielli. Pasi të kemi fituar një brum të butë, e mbulojm dhe e lëm që të vie për 40'.
Kur brumi të dyfishohet, fillojm dhe e punojm në tavolinë, duke e ndarë në 16 topa (kuleq), të barabartë, dhe i hollojm në madhësi të pjatave standarde e të rrumbullakta. E marrim margarinen dhe pa e shkrirë e rëndojm me rende ( thërmojm ), mbi cdo petë, dhe kësisoj të të 16 petat i vëm një mbi një, si për pite ( katmer ). Në fund këtë katmerin e fituar, e rrisim në diametër rreth 60 cm, dhe e prejm në aq pjesë sa duam të fitojm kroasante.
Mbushjen mund ta bëjm me djath, ose me xhemra/kremra të ndryshëm, nutella/eurokrem etj, Vendosen në tavë të lyer me margarinë, lyhen siper me vezë, ju shtohen fara susami, dhe pjekën në temp. 200-150 *C.

Për 1000 Receta,

DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »