SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Muffins me "susam".
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87633
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Muffins me "susam".

Përbërsit:

- 3 ve,
- 2 gota (2dcl) jogurt/kos,
- 1 gotë (2dcl) vaj luledielli,
- 1/2 lugë (gjelle) krip,
- 9 lugë (gjelle), miell gruri,
- 9 lugë (gjelle), miell misri,
- 100 gr. susam,
- 1 pako, pluhur pastash ose aditiv,
- djath sipas dëshirës.

Përgaditja:

Në një enë plastike, vejm vezët, jogurtin, vajin dhe kripën, dhe këtë masë e përziejm mirë. Pasi te kemi përzier mirë, shtojm miellin e misrit dhe miellin e grurit, dhe vazhdimisht i përziejm përbërsit. Shtojm susamin dhe nëse kemi dëshirë, shtojm edhe djath të fortë e të imtësuar, ose edhe spinaq. Në fund shtojm aditivin(pecivën), dhe në tavë të veçant për muffins, paraprakisht të lyer me vaj ose margarinë, fillojm dhe bëjm mbushjen e vrimave të tavës. Sipër ju shtojm farëza nga susami i mbetur dhe i pjekim në temperaturë 180*C, për 25'.

DhurataG.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »