SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krelanë me miell misri
Kategoria :
Postuar :
19 Qershor '15
ID e produktit :
87635
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Krelanë me miell misri
Përbërësit:

2 vezë
1 gotë vaj(2dl)
1 gotë kos
1 gotë miell misri
1 gotë miell
1 pluhur për pjekurina
pak kripë
1 lugë margarin
Përgatitja:
Rrahim vezët me mikser,pastaj i shtojmë vajin,kosin si dhe miellin e misrit.Ne fund shtojmë miellin me pluhur për pjekurina.
Qesim ne tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 200*C rreth 15-20 minuta.
Kur të pjeket e lyejmë me një lugë margarin.Sipas dëshirës brumit mund të i shtoni edhe djath.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »