SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
IMB - AlphaWeb Business Onsite
Kategoria :
Postuar :
9 Korrik '15
ID e produktit :
89290
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
AlphaWeb Business Onsite
AlphaWeb Business (me server të brendshëm) është program financiar për administrimin e bizneseve të mëdha dhe ndërmarrjeve me strukturë komplekse pune. Ky sistem instalohet në një server të brendshem profesional në ambientet e ndërmarrjes. Përshtatet për aktivitete specifike si banka, institucione dhe ente buxhetore si dhe biznese private të cilat kanë një organizim punë të mirëstrukturuar. Përmban module të plota, për një ndjekje analitike të procesit të blerjes, shitjes, prodhimit, burimeve njerëzore etj. Është i orientuar drejt sistemeve “ERP”, si për sa i përket fleksibilitetit, ashtu edhe personalizimit që ofron për çdo ambient pune.
Fleksibilet dhe personalizim i lartë:
Ambientet e punës mund t’i personalizosh sipas dëshirës –formatet e regjistrimeve, formatet e raporteve dhe filtrat përkatës.
Punon lehtësisht, falë ndërfaqes së thjeshtë dhe praktike të programit, të shoqëruara me udhëzime në çdo hap.
Funksione për çdo aktivitet:
AlphaWeb Onsite përmban module për të gjitha llojet e aktiviteteve. Në varësi të sektorit ku vepron, ti zgjedh ato module që i përshtaten punës tënde.
Funksionet bazë: Inventari, Klientët dhe Furnitorët, Blerjet dhe Shitjet, Raportet, Administrimi, Kontabiliteti.
Funksionet shtesë: Qendrat e kostos, Asetet, Burimet Njerëzore, Prodhimi, Transferimi.
Funksione të përparuara: Aprovimet, Autorizimet, Rezervimet dhe Business Intelligence.
Raporte dhe analiza:
Me modulin e raporteve merr në çdo kohë një pamje të plotë të aktivitetit, duke ndihmuar të merrësh vendimet e duhura për ndërmarrjen.
Gjeneron në çdo kohë formate të gatshme raportesh financiare dhe menaxheriale – bilanci kontabël, pasqyra e të ardhurave dhe shpenzimeve, cash flow etj.
Raportet pasqyrohen në formë tabelash dhe grafikësh, me tre lloje filtrash, me madhësi dhe ngjyra të ndryshme.
Janë të shpejtë në shfaqjen e informacionit dhe mund t’i eksportoni në formate të ndryshme si eksel, pdf etj.
Moduli i Aprovimeve:
Me modulin e Aprovimeve standardizon procedurat e punës sipas hierarkisë së punonjësve. Ky modul konsiston në delegimin e detyrave për aprovim, në rastet kur procedurat standarde të punës kërkojnë një miratim nga një menaxher apo anëtar i një hierarkie më të lartë.
Moduli Business Intelligence:
Me Business Intelligence mund të ndërtosh raporte specifike nga më të thjeshtat në formë listash me të dhëna, deri te më të komplikuarat me shumë kolona dhe informacione.
Business Intelligence të ndihmon në grupimin e të dhënave duke vënë theksin në informacionin e dëshiruar nga përdoruesi.
Formatet e raporteve në Business Intelligence janë shumë fleksibël dhe me filtra të personalizuara.
Mundësi për të kontrolluar të dhënat tuaja online:
Me AlphaWeb Onsite, pavarësisht se të dhënat tuaj ndodhen në serverin e brendshëm, përdoruesit e programit mund të kontrollojnë të dhënat e tyre online në çdo kohë. Për këtë nevojitet një linjë interneti me IP publike.
Informata rreth publikuesit
IMB
Prishtinë
044 177 111
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »