SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
IMB-Alpha Pos
Kategoria :
Postuar :
9 Korrik '15
ID e produktit :
89562
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
AlphaPos është program kompjuterik për dyqanet, marketet, supermarketet, si dhe për të gjitha njësitë që tregtojnë një numër të madh artikujsh.
Përfitimet kryesore:
Gjeneron në çast raportet për shitjet, debitorët, arkëtimet, inventarin.
Regjistron shpejt dhe thjesht shitjet.
Kontrollon me lehtësi inventarin.
Punon si në një kasë të vetme, ashtu edhe në rrjet kasash të lidhur me një kompjuter qendror.
Lidhet me printer fiskal, lexues barkodesh, peshore etj.
Modulet bazë: raporte, inventarë, shitje dhe blerje, administrimi, transferimi.
Shërbimi i ofruar: instalim, trajnim profesional për përdorimin e programit, asistencë teknike fillestare për të vënë në punë programin, konfigurimin e tij sipas kërkesave të përdoruesve dhe manuale përdorimi.
Funksione kyçe:
Regjistron shpejt shitjet në kasë
Me Alpha Pos regjistron shpejt, me një klikim, shitjet në kasë.
Regjistron faturat me disa metoda pune: ekran touch screen, vetëm me tastierë, vetëm me maus.
Konfigurohet me kartat e klientëve për mbledhjen e pikëve.
Gjeneron dhe printon barkode dhe çmime për artikujt.
Kërkon shpejt artikujt: me skaner, duke filtruar kodin apo përshkrimin e artikullit.
Konfiguron çmimet e shitjes për t’u shfaqur automatikisht në faturë.
Administron me lehtësi inventarin:
Alpha Pos ndihmon të gjitha njësitë tregtuese që kanë një ose më shume magazina dhe tregtojnë shumë artikuj.
Kontrollon lëvizjet e inventarit me mbi 20 raporte të hollësishme.
Regjistron një numër të pakufizuar artikujsh me të dhëna të plota si: kod/kod bar, grup artikujsh, deri në dy njësi matjeje etj.
Kontrollon mungesat dhe stoqet e inventarit duke njoftuar për nevojat e furnizimit.
Thjeshtëzon procesin e regjistrimit të hyrjeve dhe daljeve të artikujve në magazinë, duke plotësuar shpejt, pak fusha, në një format të thjeshtë fletëhyrje/fletëdalje.
Importon automatikisht në program listë artikujsh me gjendjet e tyre, nga një dokument i jashtëm (p.sh nga një format ekseli).
Regjistron blerjet nga furnitori:
Regjistron shpejt në një format të thjesht, me pak fusha, blerjet nga furnitorët.
Plotëson automatikisht librin e blerjeve dhe raporte të tjera për blerjet dhe furnitorët (raporte për pagesat e kryera).
Mban të dhëna të plota për furnitorët, që nga të dhënat informuese të tyre deri te detyrimi i mbledhur.
Rakordon faturat me porositë, pagesat, hyrje-daljet nga magazina.
Lidhet me të gjitha pajisjet e marketeve:
Printon në të gjitha kasat fiskale në Shqipëri dhe Kosovë.
Lidhet me dy lloj peshoresh: peshore të firmës SM100 dhe Bizerba.
Lidhet me skanera për leximin e çmimeve të artikujve dhe me pajisjet Display (ekran për leximin e çmimit).
Lidhet gjithashtu me programet e financës duke transferuar të dhënat kyçe (shitjet, blerjet, listë artikujsh etj).
Kontrollon punën e përdoruesve të programit:
Administratorët mund të çelin përdorues të rinj (shitës, arkëtar, magaziner) dhe t’i kufizojnë të drejtat e tyrë në program (të regjistrojnë, të fshinë apo vetëm të shohin raporte).
Administratorët mund të shikojnë historikun e të gjitha veprimeve të kryera nga përdoruesit e programit (ora e hyrjes dhe daljes nga programi, veprimi i kryer, nga cila kasë etj.)
Ndjek ecurinë e marketit nëpërmjet raporteve:
Ambienti i raporteve përmbledh te gjitha pasqyrat e gjeneruara nga veprimet me shitjet, blerjet, inventarët, likuiditetet etj.
Gjeneron formatet zyrtare të librit të shitjeve, librit të blerjeve, ditarit të arkës etj.
Merr raporte për xhiron ditore të shitjeve, marzhin e shitjeve (të ilustruara me grafik), për artikujt më të shitur, etj.
Merr raporte për regjistrin përmbledhës dhe analitik të blerjeve, për gjendjet debitore dhe kreditore të klientëve dhe furnitorëve.
Raportet mund të kategorizohen sipas përdoruesve, periudhave, artikujve etj.
Kërkesa teknike
Program rrjeti, i cili punon edhe i pavarur në rastet e shkëputjes së rrjetit.
Parametrat e kompjuterave duhet të jenë si më poshtë:
Sistemi operativ: Windows 7 (dhe më i përparuar);
Procesori: Minimumi Dual Core 2GHz, Ram 2 GB (dhe më i përparuar);
Databaza e programit: SQL Server 2008 Express (dhe më i përparuar), këshillohet SQL Server 2008 R2 Standard.
Informata rreth publikuesit
IMB
Prishtinë
044 177 111
Dardani [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »