SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Testus i kabllave te internetit UTP, BNC mandej kontrollon masen dhe izolimin
Çmimi :
€16.80
Kategoria :
Postuar :
4 Tetor '17
ID e produktit :
91650
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Testus i kabllave te internetit UTP, BNC mandej kontrollon masen dhe izolimin

Prodhuesi: Proskit
Kodi i produktit: 5929363

Me poshte mund te gjeni pershkrimin e artikullit ne gjuhen angleze:

PRO'S KIT - 3PK-NT007 - TESTER, CABLE, MULTI-NETWORK

Product Description

TESTER, CABLE, MULTI-NETWORK
3PK-NT007MULTI-NETWORK CABLE TESTER
Test for Coaxial Cable (BNC)
1. Plug one end to the BNC socket of the master unit and the other end to the remote terminator.
2. Push the power switch on, the power LED will flash to show the power is working properly.

3. After the cable is inserted, the BNC LED should be kept unlighted. If the BNC LED is lighted up, then the cable is bad.

4. Push the button which is on the left side of the master unit. The BNC LED indicator will light up GREEN if the cable is OK. If LED light up RED or no light, the cable is bad.

Test for 10 Base-T, AT& T 258 A, EIA/TIA 568, Token Ring Cable
1. Plug on end of the cable to the jack of the master unit and the other end to the remote terminator.

2. Push the power switch on, the power LED will flash to show the power is working properly.

3. As soon as the power was switched on, the LED'S on the remote terminator will start to scan one by one. If the cable is OK, the LED's corresponding to each pair connected will light GREEN. If the LED is lighted GREEN first and RED after (mix)or it is unlighted, the cable is bad.

4. If the cable is shielded, you may test shelding by pushing the GND switch on The corresponding LEDs and GND LED will light up with all green except the LED of pair 3 & 6 is kept off. If any LED is lighted green first and red after or unlighted, it's showing the shielding is bad.
Informata rreth publikuesit
Blej24.COM
Prishtinë
044 112 311
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »