SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mjaltë Sidër me qumsht blete
Çmimi :
€36.00
Kategoria :
Postuar :
22 Korrik '15
ID e produktit :
92478
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Mjalti luksoz natyral i nxjerrë nga bletët nga nektari i drurit xinxife (lat. Ziziphus spina-Christi) rrjedh nga nënfamilj akantoide që rritet në malet e thata në ishullin Arabik dhe zonat përreth. Ky mjaltë është i njohur për karakteristikat e tij të larta ushqyese dhe është kërkuar nga qytetarët e këtyre rajoneve për shkak të veçorive të saj të shumta, dhe është përdorur në kohët e lashta si dhuratë për mbretërit dhe udhëheqësit si një shenjë e dashurisë dhe respektit.

Përfitimet
Forcon sistemin nervor, rrit aktivitetin fizik dhe mendor, lufton lodhjen.I përsosur si lëndë ushqyese gjatë rikuperimeve shëndetësore dhe si stimulues për potencë. Forcon sistemin imunitar, vepron si stimulues i gjëndrave , parandalon sëmundjet moderne të sotmes, sidomos tek diabetikët dhe redukton kollitjen. I dobishëm tek rastet sterilitetit(papjellorise) sepse bën rritjen e fertilitetit (pjellorisë) tek të dyja gjinitë burrat dhe gratë, shumë i dobishëm tek sëmundjet e mëlçisë dhe prostatës .

Karakteristikat e mjaltit Sidër
Mjalti Sidër është prodhuar nga bletët që ushqehen vetëm me nektarin e pemëve Sidër, një nga pemët më të vjetra që është përmendur në Kur'an. Mjalti Sidër është konsideruar si një prej mjaltëve më të mirë dhe është i njohur për shërim dhe përfitimet e tij që nga kohët e lashta. Herbalistët e preferojnë atë për shërimin e sëmundjeve dhe promovimin e shëndetit për shkak se ajo jep rezultate më të mira në krahasim me llojet e tjera të mjaltit.
Informata rreth publikuesit
Bio Store
Prizren
+38645581834
Prizren [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »