SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vaji i gjarprit
Çmimi :
€7.00
Kategoria :
Postuar :
23 Korrik '15
ID e produktit :
92978
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Vaji i gjarprit
Nga TACT
Përbërja:
Vaji i gjarprit i prodhuar nga TACT konsiston në një grup vajrash natyrorë bimorë dhe të posaçme për efektin e tyre ndaj lëkurës së kokës, rrënjëve të flokëve dhe për ndikimin që kanë në të gjitha fazat e rritjes së flokut. Ndët vajrat që përbëjnë këtë produkt jane vaji i lakërishtes, vaji i bajames së ëmbël, vaji i filizave të grurit, vaji i aloe vera, vaji i koriandër, vaji i gjetheve të ullirit, vaji i lakërores dhe vaji i pishës. Të gjithë këto vajra janë preparate natyrorë 100 %, që janë nxjerrë nga shtrydhja e tyre në gjendje të ftohtë pa pësuar ndryshim në strukturën e tyre kimike, si dhe për të siguruar një efektshmëri maksimale në përdorimin e tyre mjekësor.

Veçoritë dhe dobitë e këtij vaji:
Të gjithë vajrat që e përbëjnë vajin e gjarprit janë përzgjdhur me kujdes të madh, me qëllim që secili prej tyre të japë efektin dhe të luajë rolin e dëshiruar që prej fazës së zhvillimit të qelizës së flokut deri në rritjen e tij. Këtu janë vlerësuar vajrat që ushqejnë rrënjën e flokut, e pastrojnë atë nga elementet e dëmshme (si rrënjët e lira) dhe që përmbajnë substanca të vlefshme, që e pastrojnë atë nga mikrobet, viruset, këpurdhat dhe parazitët e ndryshëm që dëmtojnë lëkuren e kokës. Këto vajra ushqejnë dhe i japin flokut butësi maksimale, duke e mbrojtur atë njëkohësisht nga plasaritja.

Përdorimi:
Në lëkurën e kokës hidhet një masë e konsiderueshme e këtij vaji në vartësi të dendësisë së flokut dhe fërkohet mirë jo më pak se 5 minuta. Më pas fërkohen flokët me këtë vaj butësisht që vaji të mbërrijë deri në majat e flokëve. Lihet në këtë gjendje për një orë më së paku. Më pas kryhet larja e kokës me një shampo të përshtashme. Ky proces përsëritet dy herë në javë për një periudhë tremujore me qëllim që të arrihet rezultati i dëshiruar.
Informata rreth publikuesit
Bio Store
Prizren
+38645581834
103 Jusuf Gervalla,Prizren [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »