SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vaj Rozmarine
Çmimi :
€10.00
Kategoria :
Postuar :
23 Korrik '15
ID e produktit :
92979
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Vaj Rozmarine
Përdorimi:
Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe është e dobishme për sëmundjen e Alzheimerit (demenca senile), në rastet e stresit, largon dhimbjen e kokës dhe nëse përdoret nga jashtë është e dobishme për largimin e mbingarkesës dhe për lëkurën.

Përbërja:
Vendrritja: Rozmarina është e përhapur në vendet mesdhetare dhe skajet e saj të lulëzuara përdoren për të përftuar vajin aromatik duke e pikuar mbi avull.

Aroma: Tërheqëse dhe freskuese.

Përbërësit kryesorë: Lëndë të hidhura, pinene, kamfur (Cinnamomum camphora), comphene, bornyl acetate, lëndë sapunoze dhe rrëshirë.

Përdorimi:
Veçoritë mjekuese:
- Lufton bakteriet, lehtëson barkun, nxit qarkullimin e gjakut dhe tretjen, vepron si një lëndë që kontrollon dhe lufton mpiksjen e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e tij në tru. Gjithashtu ndihmon në parandalimin e helmimit të mëlçisë dhe posedon disa veçori antikancerogjene. Ka efekte në shërimin e dhimbjes së kokës, në mjekimin e uljes dhe ngritjes së tensionit, si dhe në mjekimin e konfuzioneve në qarkullimin e gjakut dhe kontraksioneve menstruale.
- Mjekon debulesën, migrenën, astmën dhe cermën.
- Fërkimi i trupit me vajin e rozmarinës e bën atë më të fortë dhe më aktiv pas lodhjes dhe largon dhimbjen e kofshëve.
- Shërben si zgjues dhe dizifektant.
- Anti-reumatizëm.
- Zbrazës i verdhëzës.
- Rregullator i ciklit menstrual.
- Shërues i plagëve.
- Shërben kundër dhembjeve dhe fungaleve.
- Aromatik kundër aromave të këqija.
- Dizifektant dhe tretës.
- Kur pihet si lëng i ngrohtë largon dhimbjen e kokës.
- Këshillohet që të përdoret për kujdesin ndaj flokëve dhe lëkurës.

Doza:
Përdorim i brendshem një lugë e vogël pasi te perzihet me vaj ulliri.
Nga jashtë aplikoni në lekurë
Informata rreth publikuesit
Bio Store
Prizren
+38645581834
103 Jusuf Gervalla, Prizren [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »