SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vaji Omega 3-6-9 dhe vitamin A, D dhe E
Çmimi :
€10.00
Kategoria :
Postuar :
23 Korrik '15
ID e produktit :
92980
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Vaji Omega 3
Veçoritë mjekuese:
Zemra dhe enët e gjakut
•Ngritja e kolesterolit:
•Tension i lartë i gjakut:Ndihmon në normalizimin e tensionit të lartë të gjakut.
•Kardiopatia dhe mpiksja e gjakut:Parandalon infarktet duke iu kundërvihet veprimit të kolesterolit të keq.
•Zbut gjakun dhe ndihmon qarkullimin e tij nëpër enët e gjakut .
•Acarimi kronik i zorrëve: Omega 3 ndihmon në rinovimin e murëve të zorrëve dhe lehtëson acarimet e saj.
•Gurët e tëmthit.
•Sëmundja Craën: Omega 3 zbut ashpërsinë e sëmundjes dhe ruan nga kanceri i kolonës.
• Kyçet dhe tendinat muskuloze: Mungesa e acideve yndyrore konsiderohet një nga faktorët kryesorë të acarimeve të kyçeve dhe vajrat Omega 3 zbusin dhembjet, krizat dhe acarimet e lëkurës, që vijnë si pasojë e acarimeve reumatizmale në kyçe për disa muaj rresht.
•Zbusin acarimet e tendinave të muskujve.
• Astma, acarim kronik i laringut dhe fryerja e mushkërisë.
Truri dhe sistemi nervor
• Lodhja dhe rraskapitja kronike
• Vajrat Omega 3 ndihmojnë në përmirësimin e temperamentit dhe janë esenciale për funksionet nervore të trurit.
• Memoria(kujtesa):Vajrat Omega 3 ndërhyjnë në përbërjen e membranave qelizave nervore dhe në përbërjen e lidhjeve të tyre.
• Stresi: Studimet kanë vërtetuar se te njerëzit që ushqehen me ushqime të pasura me këto vajra, përqindja e irritimit tek ata është më e vogël se te të tjerët me 1 derinë 10%. Pra, këto vajra janë shumë të rëndësishme për një aktvitet nervor të shëndoshë.
Problemet e prostatës
• Vajrat Omega 3 luftojnë kancerin e prostatës dhe acarimet e saj te moshat e shtyra.
Problemet e grave
• Për dhembjet e mestruacioneve vajrat Omega 3 shërbejnë për parandalimin e sekretimit të hormonit të prostaglandinës, e cila shton shtrëngimet (kontraksionet) muskulare.

Doza :
Një lugë e madhe në ditë.
Informata rreth publikuesit
Bio Store
Prizren
+38645581834
103 Jusuf Gervalla, Prizren [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »