SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vaji i susamit
Çmimi :
€10.00
Kategoria :
Postuar :
27 Korrik '15
ID e produktit :
93185
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Vaji i susamit
TACT:
1. Ndikon në nxitjen e seksualitetit tek meshkujt. Ai është shumë më efektiv se sa viagra në kurimin e impotencës seksuale dhe nuk ka kundërindikime apo efekte anësore tek përdoruesi.
2. Pengon oksidimin e pllakëzave të gjakut dhe parandalon rënien e trombozave apo mpiksjen e gjakut nëpër vena dhe arterie sidomos në koronare
3. Ul tensionin arterial .
4. Ndihmon tek të sëmurët me astmë. Zgjeron enët e gjakut dhe bronket efekt ky që parandalon krizat astmatike.
5. Nxit pjellorinë tek femra duke ndihmuar në shtimin e numrit të vezëve të sekretuara. Pengon dështimin e parakohsshëm në ditët e para të shtatzënisë pasi ndihmon vezën e pllenuar të zhytet thellë në mitër, ashtu si marrja e tij gjatë periudhës së shtatzënisë nuk përbën asnjë rrezik apo të ketë ndonjë efekt anësor të padëshiruar ndaj fetusit.
6. Colpoxerosis: Përdorimi i këtij vaji lehtëson colpoxerosis (thatësinë shterimin vaginale) që vërehet gjatë periudhës së menopauzës dhe që vjen si rezultat i rënies së nivelit hormonal femëror. Këshillohet përdorimi i pambukut të njomur me këtë vaj i cili të vihet në buzët e vaginës për gjatë gjithë natës dhe të hiqet në mëngjes. Kjo vazhdon për një javë dhe pas kësaj përdoret një herë në javë ose sa herë shihet e nevojshme.
7. Dhimbjet menstruale: për të lehtësuar dhe zbutur tërheqjen muskulore apo dhimbjet e stomakut që vijnë prej kontraktimeve muskulore gjatë ciklit.
8. Për kurimin e shiatikut tek femrat.
9. Ka aftësi të rrisë sekrecionet e tëmthit që ndihmojnë në tretjen më të mirë të ushqimeve me yndyrë, duke bërë kështu që trupi të përfitojë sa më mirë prej tyre.
10. Pakëson shqetësimet dhe insomninë (pagjumësinë) dhe forcon kujtesën.
11. Përdoret si laxativ për stomakun.
12. Përdoret si prevenues ndaj shfaqjes së ulcerave të stomakut.
13. Mbron lëkurën nga rrezet e diellit. mbrojtësit më të mirë të saj pra përdoret si vaj për banjo dielli.
14. Përdoret si krem paralarjes.
Informata rreth publikuesit
Bio Store
Prizren
+38645581834
103 Jusuf Gervalla, Prizren [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »