SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rafaelo Torta
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
974
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesite:
-130 grame cokollade e zeze
-6 veze
-130 grame puter
-100 grame sheqer pluhur
-100 grame miell
Nje qese sheqer vanille
Nje luge caji aditive
Dy hoplla (te embela)
Tri cokolada te bardha (300 grame)
Marmellade e kajsise
Rafaello toptha (5-6 copa)

Pergatitja:
Vezet i ndajme, rrahim te bardhat me mikser dhe i shtojme sheqerin. Ne enen tjeter hedhim puterin,sheqer vanilen dhe te kuqet e vezes. Te gjitha keto i perziejme dhe nderkohe e ndezim furren ne te cilen e qesim cokolladen e zeze ne nje ene qe e lojme te shkrihet ne furre deri sa te nxehet furra. Te gjitha keto: cokollada e zeze e shkrire,mielli dhe aditivi hidhen tek masa ku jane perzier te kuqet e vese dhe te bardhat dhe i perziejme me luge. Kjo mase vendoset ne tepsi te pjeket ne 180 grade dhe lihet te ftofet tere naten. E ziejme cokolladen e bardhe dhe hoplat deri sa te fitohet nje mase e shkrire, e largojme nga zjarri dhe e perzijme kohe mbas kohe,pastaj e fusim ne frigorifer qe te qendroje tere naten.Te nesermen masa e pjekur e tortes ndahet ne dy pjese lyhet me marmellade te kajsise ne mes,pastaj lyhet e gjithe torta me kremin e bardhe dhe me kokose. Dhe ne fund dekorohet me rafaello.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »