SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sorbet me limon
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
9925
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shume e mire dhe e lehte per tu pergatitur .Vetem qe per tu pergatitur duhet perdorur vetem leng limoni i sapo shtrydhur. Perdoret shume dhe neper restorante mbas pjatave me peshk.
Perberesit:

-400 ml uje,
-200 gr sheqer,
-150 ml leng limoni,
lekura e nje limoni.
Pergatitja:

Ne nje tenxhere hedhim ujin, sheqerin dhe lekuren e limonit dhe i japim nje vale. E leme te ftohet ne temperature ambienti dhe heqim lekuren e limonit. Shtojme lengun e limonit, e perziejme dhe e veme ne akull per rreth 12 ore.
Para se ta sherbejme e kalojme ne frullator dhe eshte gati per ta shijuar.
Falemnderojme "Recetat e Soniles"
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »