SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pastico me djathe
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
9928
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-400 gr makarona,
-3 kokrra veze,
-1 cope te madhe djathe te bardhe,
-1 lt qumesht,
-kripe,
gjysem pako gjalpe.

Pergatitja:

Ne nje tenxhere me uje te bollshem e me kripe, pasi ka zier hedhim makaronat dhe i perziejme vazhdimisht.Pas 5 minutash qe ziejne, i heqim nga zjarri dhe i kullojme.
Nderkohe ne nje tave trazojme vezet, me kripen, djathin e bardhe te thermuar, qumshtin dhe nje pjese te gajlpit. Shtojme makaronat dhe i perziejme mire. Siper vendosim aty ketu, gjalpin qe ka mbetur dhe e fusim ne furre te ngrohte ne 220° derisa te krijohet nje siperfaqe e kuqerremte.
Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »