SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
KARBONARA ALA ITALIANA
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
9931
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1/2 kg makarona nr 7
panceta (beikon)
-2 veze
-200 gr kackavall
-100 gr parmexhana
-3-4 luge gjalp dele
kripe piper

Pergatitja"

Zjejme makaronat ne uje me kripe per 7' dhe para se ti kullojme mbajme 1 f. caji nga lengu..
Skuqim ne gjalp panceten qe e kemi prere ne copa.. Rrahim lehte vezet dhe i perzjejme me lengun e makaronave qe mbajtem.
Hedhim 1/2 e kackavallit te makaronat e i perzjejme. Hedhim panceten me gjalpin dhe perzjejme.
Hedhim vezet, pjesen tjeter te kackavallit, kripe , piper e perzjejme.
I servirim ,me parmexhanen e grire siper.
Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »