SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bajadera
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
996
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesite:
1/2 kg sheqere
250 grame puter
150 grame arra te bluara
2 luge te kafes uje
200 grame keksa te bluar
100 grame cokollade

Pergatitja:
Ne nje tenxhere tri litershe vendoset sheqeri , uji dhe zihen. Pastaj shtohet margarina,arrat,keksat dhe te gjitha perzihen ne nje mase te njejte. Masen e ftohur e ndajme ne dy pjese, pjesen e pare e shtrine ne nje ene te rrafshte, pjeses se dyte ja shton cokolladen e shkrire qe te fitohet nje mase me ngjyre te mbyllte, pastaj bashkohet me pjesen tjeter e cila eshte e shtrire. Lihet ne frigorifere qe te forcohet,lyhet me cokollade te shkrire dhe prehet ne forma te deshiruara.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »