SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rrollat me spinaq
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
997
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perperesite:
2 gota te ujit qumeshte
1 filxhan i kafes vaj
1 gote e ujit miell
4 ve
300 grame spinaq(grimcuare)
200 grame sallame te grimcuar ose proshute(sipas deshires)
100 grame djath (i ndrydhur me pirun)
1 pavllake 250 grame
Pak piper te zi .

Pergatitja:
Ujin dhe vajin i qet me i vlu,pasi te vlojne i largoni nga zjarri dhe i shton miellin.Perzihet me tel dhe lihet te ftofet. Ne masen e ftohur i shton vezet nje nga nje, secilen duke e perzier mire me tel,pastaj i shton spanaqin e pastruar dhe te grimcuar. Ne tepsine katerore te shporetit e shtron letren per pjekje, ne menyre qe te mos ngjitet masa. E qet masen ne tepsi e cila piqet ne 250 grade. Pasi te skuqet e vendose ne nje pecete te paster,e largon letren per pjekje dhe e mbushe me masen e perbere nga djathi,sallama e grimcuar(proshuta),pavllaka dhe piperi i zi. Mbeshillet ne forme te rollatit, prehet dhe servohet.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »