SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
♦ 13 KORRIK ELVANA GJATA & ANDY GRAMM @ DIAMONDS CLUB ♦
Hyrja :
Ftesë
Kategoria :
Postuar :
14 Korrik '13
ID e produktit :
10048
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
♦ 13 KORRIK ELVANA GJATA & ANDY GRAMM @ DIAMONDS CLUB ♦


DIAMONDS CLUB PRESENT : SUPER YLLIN


ELVANA GJATA & ANDY GRAMM

Warm Up: Resident Dj from DIAMONDS CLUB

DJ CHAMO | DJ LUMMY | DJ LIBURN


Në vitin 2001 ajo fitoi festivalin e këngës për fëmijë "Festivali e zërave te Rinjë” me këngën “Le të këndojmë së bashku” , për vendin e tretë. Ky çmim e ka motivuar ata për të vazhduar. Si pasojë, në spektaklin “Kërkohet një yll” në pjesë nga kënga e Laura Pausinis si interpretuese.

Përkrahur nga babai I saj, Elvana merr pjesë në episodin e parë të spektaklit televiziv “Ethet e së premtes mbrëma“ nga RTSH ku u rendit e nënta në finale e këtij spektakli. Festivali ai hapi rrugën për karrierën e saj. Në vetëm një natë Gjata këndoi dhe u fut në zemrat e publikut dhe ishte një njeri i famshëm.

Pasi ajo këndoi një duet ne Spektakli folklorik festivali kombëtar i TV Klan “Maratona e këngës popullore Qytetare“ me grupin The Dreams . Në këtë eveniment, dueti erdhi në finale.

Në vitin 2006, Elvana merr pjesë në festivalin Kenga Magjike në të cilën ajo merr pjesë me këngën “Vetëm zoti e di” , në bashkëpunim me Flori Mumajesi si kompozitor dhe Andy DJ - Menaxher I Radio Energjisë në Tiranë.

Fundi i verës 2009, kënga “Turn U on” arriti majat e Listave muzikore Shqipëtare për disa javë. Në vitin 2010 për herë të parë në Sofje u zhvillua Ballkan Music Awards, dhe ky single ishte në vendin e 3-të ndër këngët më të mira nga Shqipëria.

Në edicionin e dhjetë të Kengës Magjike në vitin 2009 ajo mori pjesë me këngën “Dhe Zemra Ndal” dhe e u rendit në vendin e dytë.

Në vitin 2010 ka publikuar 2 video klipe me tituj “Mamani Nejen” (Feat. Fugaa ) dhe “A Ke Ti Zemër” .


Super Hitet :

* 1990
* Beso (2po2)
* Fake
* Dhe zemra ndal
*Me ty
* Te 2 ( 2po2)
*Vetem zoti e din
*Vetes
* Afer dhe Larg
*Kudo qe jam ( Flori Mumajesi )
* Mames
*Gjaku im
*Hitesh
* Ma mani nejen ( Fuga )
*Turn u On
*Nuk jan Me
* Fake ( remix Kaos Pint )

Hot Saturday night Party

Rrespect DIAMONDSCLUB TEAM
Informata rreth publikuesit
Diamonds Club
Ferizaj
+377 44 324 007
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »