SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
♦ 26 KORRIK E PREMTE ALBAN SKENDERAJ & ANDOS @ DIAMONDS CLUB♦
Hyrja :
Ftesë
Kategoria :
Postuar :
22 Korrik '13
Fillon :
26 Korrik në ora 22:00
Mbaron :
27 Korrik në ora 04:00
ID e produktit :
10195
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
♦ 26 KORRIK E PREMTE ALBAN SKENDERAJ & ANDOS @ DIAMONDS CLUB♦

DIAMONDS CLUB PRESENT : ALBAN SKENDERAJ & ANDOS

Warm Up DJ CHAMO | DJ LIBURN | DJ CHAMO


Alban Skënderaj lindi me 20 Prill 1982 në Lushnjë, por me origjinë është nga Vlora, është këngëtar shqiptar. Pas disa vitesh familja e tij u kthye ne Vlorë.Pas disa vitesh ai u shperngul ne Itali bashk me familjen e tij. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë sepse për të bërë karrierë i duhej të lëvizte shumë. Në të njëjtën kohë, ai punonte dhe si infermier terapist pasi kishte bërë një kurs për këtë zanat. Ndërkohe, ai kishte bërë dhe një kurs disa mujor për kitare dhe për kanto. Në Itali, ai mori shpesh pjesë në konkurse të vogla që zhvilloheshin në qytetin ku jetonte, ku fitonte shpesh çmime te ndryshme. Ndonëse larg Shqipërisë ai i ndiqte aktivitete muzikore që zhvilloheshin ne Shqipëri. Në dhjetor të 2004 ai provoi të merrte pjesë në festivalin e RTSH-s por nuk u pranua.
Ndërkohe ai kishte dëgjuar për Top-Fest si një konkurs që i jepte shumë këngëtarëve të panjohur të afirmoheshin. Kështu që ai mori pjesë në Top-Fest 2 me këngën "Vetëm ty" e cila u pëlqye shumë nga publiku. Zëri dhe teksti i këngës rrëmbyen sa hap e mbyll sytë zërat e shume adoleshenteve. Me pas ai nxori ne treg albumin Fllad ne shkretëtire me kënge te kompozuara dhe te shkruara nga dora e tij. Me 3 gusht te po atij viti ai shfaqi ne televizionet Shqiptare videoklipin e këngës Thirrje e Deshperuar. Gjate verës ai ftohet ne plot pabe dhe koncerte qe mbusheshin plot te rinj qe e adhuronin muzikën e tij. Ne këtë mënyre ai arrin te thyeje te gjitha rekordet duke u bere një këngëtar me vlera artistike te mëdha për 10 muaj.


www.facebook.com/AlbanSkenderaj.official.Page 

www.albanskenderaj.com/ 

www.youtube.com/channel/HCHYsi1Ws1Ves 

www.facebook.com/diamondsclub.ks?ref=br_tf 

RRESPECT DIAMONDSCLUB TEAM
Informata rreth publikuesit
Diamonds Club
Ferizaj
+377 44 324 007
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »