SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sikur kjo te ishte shfaqje
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
26 Mars '13
Fillon :
27 Mars në ora 20:00
Mbaron :
27 Mars në ora 21:00
ID e produktit :
1087
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bazuar në dramen e Almir Imshireviq

Regjia:
Agon Myftari

Luajnë:
Rebeka Qena
Adrian Morina
Armend Ismajli
Besnik Krapi


Në autobusin numër 4...gjatë kohës së luftës në Prishtinë...një i ri i moshës 26 vjeçare...në fermerka dhe në fanellë të zezë... Në afërsi të hotelit "Union"... plumbi i snajperit e thyen xhamin... dhe e qëllon të riun në qafë... Një zonjë e veshur në të bardhë, e cila qëndronte pranë tij fillon të bërtas. Kur e sheh gjakun në këmishën e vet i bie të fikët... Dy orë më vonë... ajo është parë sërish te Xhamia e madhe... në afërsi të kafenesë "Romantika" por kësaj radhe në shoqëri të një shoqe më të re nga mosha...e cila i thotë..."Unë ngandonjëherë e bëj edhe nga katërmbëdhjetë herë!" ... Lëpin akullore... dhe buzëqesh
Informata rreth publikuesit
Teatri ODA
Prishtinë
038 246 555
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »