SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
“Vrasja e mushkonjës”
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
13 Shkurt '13
Fillon :
13 Shkurt në ora 20:00
Mbaron :
13 Shkurt në ora 21:00
ID e produktit :
1205
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
“Vrasja e mushkonjës” është një monodramë poetike me temë nga realitet e përditëshme mbarëshqiptare e cila në qëndër të saj ka fatin e një burri pa emër, moshë dhe profesion. Është e vështirë ta kuptosh atë që në fillim, duket sikur çoroditja e tij nuk ka sens dhe adresë, sikur çdo fjalë e artikuluar është e varur rrënjësisht nga situata e dehjes në të cilën ndodhet, sikur shkëputja nga realiteti e bën që të jetë shumë pak tokësor.
Informata rreth publikuesit
Teatri Kombetar
Prishtinë
038 243 930
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »