SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
LINCOLN 07 Mars 2013 Premiera Boterore
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
6 Mars '13
ID e produktit :
1762
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Adaptim/Dramë; 2 orë 30 min
Regjia: Steven Spielberg

Rolet: Daniel Day-Lewis (Fitues i çmimit Oskar si Aktori më i mirë), Sally Filed, Tommy Lee Jones, Joseph Gordon-Levitt ..

TEMA: Flet per ish presidentin e 16 te te SHBA Abraham Lincoln.
Ne vendin e perçarë nga lufta dhe nga erërat e ndryshimit, Linkolni merr një rrugë për ta përfunduar luftën, per ta bashkuar vendin dhe për ta heçur skllavërinë. Me një trimëri morale dhe përkushtim të pashoq, zgjedhjet e tij gjatë këtij momenti kritik do ta ndryshojnë fatin e brezave të tërë pas tij.
Informata rreth publikuesit
KINO ABC (KDSHF - GENCI)
Prishtinë
038 243 117
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »