SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
H E R O I - film shqiptar,cdo dite ne 20:00 dhe 22:00
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
18 Shkurt '14
Fillon :
18 Shkurt në ora 20:00
ID e produktit :
30572
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Dramë; 1 orë 52 min

SINOPSIS: Personazhi kryesor i cili eshte nje njeri i parimeve dhe virtyteve, behet pre e nje drame njerezore te imponuar prej rrethanave shoqerore, politike dhe ekonomike.
Lufta ka perfunduar. Ushtari i quajtur Shkemb kthehet nga lufta. Njerez te ndryshem vijne qe ta falenderojne per guximin e tij te deshmuar qe ta shpetoje popullaten gjate luftes. Me kalimin e kohes, sakrifica e tij harrohet dhe gjerat ndryshojne. Perderisa ai jeton ne nje tende, dhurate e organizatave humanitare dhe ne kushte te veshtira mbijetese, është i zhgënjyer nga mënyra se si një grup i vogël politikanësh dhe biznismenësh karrieristë i shfrytëzojnë idealet dhe sukseset e tijë gjatë luftës, për të fituar para, pushtet dhe kontroll mbi popullatën.. Dashuria, ndershmeria dhe sinqeriteti i tij gjunjezohen perpara problemeve ekonomike, te cilat Heroit ia imponojne raportet familjare dhe marredheniet shoqerore ne pergjithesi. Megjithse ai mundohet ta mbijetoje realitetin e krijuar pas luftes, ai mbetet i vetmuar me idealet e tij dhe endrren e tij. Ai humb punen duke mos gjetur më, derisa humb edhe familjen si rezultat i parimeve te tij per jete te ndershme dhe te bukur, duke u munduar te mbroje moralin dhe identitetin njerezor.
Kryepersonazhi i filmit “Heroi” del të jetë vetëm njëri prej idealistëve të një lufte të tmerrshme, të cilin, paslufta e shndërroi në personazhin, tiparet e të cilit, nuk e kishte pandehur se do t’i gjente, ndonjëherë tek vetja e tij. Një luftëtar i zhgënjyer. Një bartës i një sindrome të pashërueshme, asaj të luftëtarit, dhimbja e të cilit vazhdon.

Produksioni ILIRIA FILM
Skenari dhe regjia: Luan Kryeziu
Drejtor fotografie: Roger Simonsz
Montazhi: Larry Waxman
Dizajner i zerit: Igor Popovski
Dritat: Marjan Spasovski

Rolet i interpretojne: Arben Bajraktaraj, Adriana Morina, Salahudin Bilal, Selman Lokaj, Çun Lajçi, Enver Petrovci, Xhemi Agaj, Luan Daka, Haqif Mulliqi, Besarta Fejza, Glauk Hagjia, Sunaj Raqa etj
Informata rreth publikuesit
KINO ABC (KDSHF - GENCI)
Prishtinë
038 243 117
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »