SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
THE GRAND BUDAPEST HOTEL Komedi / Dramë; 1 orë 40 min
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
5 Mars '14
Fillon :
6 Mars në ora 20:00
ID e produktit :
31689
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
TEMA: Filmi kujton aventurat e Gustav H-së, i cili ishte portieri legjendar i hotelit të famshëm në mes të dy luftrave, dhe Zero Mustafas, puntorit të lobit, i cili bëhet mik i besueshëm. Në këtë histori përshkruhet vjedhja dhe kthimi i pikturës së njohur të Renesansës, dhe beteja për një pasuri të madhe familjare. E gjithë kjo ndodh në sfondin e kontinentit që po ndryshonte shumë shpejt.

Rolet: Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Jude Law, Harvey Keitel, Bill Murray, Edward Norton, Owen Wilson, etj.

Regjia: Wes Anderson
Informata rreth publikuesit
KINO ABC (KDSHF - GENCI)
Prishtinë
038 243 117
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »