SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vrima e Lepurit
Hyrja :
€5.00
Kategoria :
Postuar :
29 Mars '13
ID e produktit :
3203
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
David Lindsay – Abaire
VRIMA E LEPURIT
Regjia: Zana Hoxha – Krasniqi

Luajnë:
Ilire Vinca – Çelaj
Lirak Çelaj
Shengyl Ismajli
Igballe Qena
Alban Zogaj
SINOPSIS
Shfaqja Vrima e Lepurit e David Lindsay Abaire dhe në regji të Zana Hoxha – Krasniqit, e paraqet një tjetër familje në krizë, e cila nuk shkaktohet nga tradhtia apo neglizhenca por nga një aksident i rastit. Megjithëse, Vrima e Lepurit është një shfaqje për një familje në zi, kjo nuk nënkupton se dhimbja e tyre kalohet duke shikuar në hapësirë me lot në sy, në zymtësi dhe pa ngushëllim.

Karakteret e kësaj shfaqjeje janë shumë funksionalë, jo-sentimental, të gjallëruar dhe shpesh njerëz me humor, të cilët përpiqen të manovrojnë përmes pikëllimit të tyre dhe përreth njëri-tjetrit sa më mirë që munden. Sigurisht, ata goditen nga pengesa përgjatë kësaj rruge dhe janë të pushtuar nga emocione të ndryshme.

Edhe pse më pak teatrale se Mbreti Lear dhe më pak politike se Radio, Abaire është jo më pak elokuent në pikturimin e pesë personazheve që merren me pasojat e kësaj tragjedie personale të jetësuar në këtë version nga Ilire Vinca – Çelaj/Beka, Lirak Çelaj/Haui, Shengyl Ismajli/Izi, Igballe Qena/Neti dhe Alban Zogaj/Xhejson.
Informata rreth publikuesit
Teatri Kombetar
Prishtinë
038 243 930
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »