SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
BIRDMAN
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
12 Mars '15
Fillon :
13 Mars në ora 19:30
ID e produktit :
73685
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Komedi/Dramë; 1 ore 59 min

Fitues I kater cmimeve OSCAR;

-Best Picture

-Best Director

-Best Screenplay and

-Best Cinematography

TEMA: Rigan Tompsoni ishte NjeriZog, një hero që luftonte kundër krimit. Tani, ai është një aktor që mundohet të fitojë bukën e gojës në një teatër të vetin në Broduej. Para premierës së dramës, për ta shpëtuar shfaqjen, Rigani duhet ta angazhojë një aktor të ri, të cilin nuk e ka qejf fare. Ajo që ndodh në tri ditët në vijim, gati i kushton Riganit me karrierë dhe me humbje ta familjes.

Rolet: Michael Keaton, Emma Stone, Zach Galifianakis, Naomi Watts, Edward Norton, etj.

Regjia: Alejandro Gonzalez Inarritu
Informata rreth publikuesit
KINO ABC (KDSHF - GENCI)
Prishtinë
038 243 117
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »