SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
✪ 1st of June, NRG Band @COCO CLUB ✪
Hyrja :
Ftesë
Kategoria :
Postuar :
27 Maj '13
Fillon :
1 Qershor në ora 22:00
Mbaron :
2 Qershor në ora 03:00
ID e produktit :
8052
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
✦ NRG Band ✦
Besnik Qaka (vocals, drums)
Arben Qaka (guitar)
Meti Qaka (bass)
Xhengiz (keyboard)

✦ About NRG Band:

● NRG Band u themelua gjatë vitit 2000 nga tre vëllezërit - Qaka, me bashkangjitjen e Besnikut (vokal dhe tupana) dy vëllezërve të tij, Arbenit (gitarë) dhe Metit(bas), që të dy deri atëherë, anëtarë të ish grupit Dora D’Istria.

● Në formacionin e ri, NRG Band, që nga viti 2000, përveq që performoi nëpër shumë klube anëkënd Kosovës e të trojeve tjera shqiptare, u paraqit edhe në disa festivale, si: BBC (Rritëm e Pop) në Tiranë, në vitin 2002, e më pas në Prishtinë BBC – 2003 … pastaj në SHOW FEST 2003 e 2004 etj, e në të cilat paraqitje arrijti suksese të shkëlqyeshme. Në ndërkohë, vokali i grupit – Besniku u paraqit si mysafir në disa këngë në dy albumet e fundit të “Rritmit të Rrugës”.

● Në fund të vitit 2004 realizohet albumi i parë i grupit - “Ama …” me gjithsejt 12 këngë. Si mysafir në album me nga një send paraqiten Babuka, Rritmi i Rrugës, Etno Engjujt si dhe një duet realizohet me Adelina Thaqin. Menjëherë pas realizimit të albumit, grupit i bashkangjitet edhe anëtari i katërt, Vedat Maxhuni – sint, dhe rrjedhimisht pas kësaj periudhe të editimit të albumit dhe konsolidimit pason paraqitja e grupit në skena e klube, festivale si dhe në disa koncerte humanitare nëpër Kosovë, Maqedoni, Shqipëri e në diasporë.

✦ The best is yet to come!

➘ The Dinamic Duo:
✦ QAKI and LIBURN - www.facebook.com/DjQakiDjLiburn 

✦ DJ.MILOTT - www.facebook.com/DJ.MiLoTT 

➘ Special Visuals and Lighting effects by:
✦ VJ.BLITZ - www.facebook.com/itsvjblitz 

➘ Photoshooting By:
✦ FLAMUR ILAZI - www.facebook.com/PhotographerFlamurIlazi 
✦ ARDIT VRANOVCI - www.facebook.com/ardittv 


➤ RESERVATIONS : 045 619 619 / 049 380 300

➘ INFO:

www.cococlub-ks.com 
www.nrgband-ks.com 
www.fb.com/NRGbandfanclub  
www.youtube.com/user/nrgbandks 
www.twitter.com/NrgBand 

✪ COCO CREW ✪
Informata rreth publikuesit
COCO Club
Ferizaj
049 380 300
Ferizaj [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »