SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
The Penguin King - 3D
Hyrja :
€3.00
Kategoria :
Postuar :
31 Janar '13
Fillon :
1 Shkurt në ora 15:00
ID e produktit :
969
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Film/Dokumentar në 3D, për Fëmijë dhe Familje; 1 orë 15 min.

TEMA: Gjorgjia Jugore, nje ishull i vetmuar në oqeanin, 1500 kilometra nga Antraktika.Para tre vjetësh, mbreti Pinguin iku nga shtëpia. Ka ardhur për ta vazhduar jetën në pension në vendin ku ishte lindur dhe rritur, vendin më të kërkuar për të jetuar dhe me popullsinë më të dendur. Aty ai duhet të vendoset dhe të bëjë shtëpi, duhet të gjejë një bashkëshorte. Atë e pret një kohë me shumë sfida që nuk e kishte hasur në tërë jetën e tij si Mbret Pinguin. Ky është një rrëfim herë komik, herë tragjik, por në fund ai del fitimtar.

Rolet dhe Narracioni: Tim Allen dhe David Attenborough
Regjia: Anthony Geffen
Informata rreth publikuesit
KINO ABC (KDSHF - GENCI)
Prishtinë
038 243 117
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »